Celem żłobka jest zapewnienie dzieciom opieki i stworzenie jak
najlepszych warunków do dalszego rozwoju.Żłobek Nr 1

Placówka istnieje od 1973 roku. Położona jest w dzielnicy LSM na osiedlu Słowackiego w budynku wolnostojącym z ogrodzonym terenem zielonym. Żłobek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6-17 . Posiadamy 110 miejsc w trzech grupach wiekowych dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 lat:

I grupa – maluchy ,,Wesołe Motylki”

Jesteśmy najmłodszą grupą w żłobku . Wiele rzeczy, które robimy jest dla nas nowością. Choć jesteśmy jeszcze mali chętnie poznajemy nowe zasady współżycia w grupie rówieśniczej i zachowania przy stole. Uwielbiamy razem spędzać czas, śpiewać, tańczyć i budować . Bardzo chętnie poznajemy nowe słowa. Jesteśmy bardzo ruchliwi, zaglądamy w każdy kąt i mamy ciekawe pomysły. Uwielbiamy psocić pod czujnym okiem naszych pań opiekunek dbających o nasze bezpieczeństwo.

Zajęcia dydaktyczne i plastyczne są ważnym elementem w naszej pracy ale najważniejsze jest to aby dziecko czuło się, że jest bezpieczne, akceptowane i ważne. Podczas pobytu dziecka w żłobku uczymy je samodzielności a nawet mały sukces dziecka jest nagradzany co jest motywacją do zdobywania nowych sukcesów.

II grupa – średniaki ,,Tęczowe Misie”

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej krainy ,,Tęczowych Misiów” gdzie staramy się stworzyć przyjazną i rodzinną atmosferę. Pragniemy aby nasi wychowankowie czuli się u nas jak w domu, aby nasze ,,Tęczowe Misie” były tu bezpieczne, wyrosły na osoby radosne i samodzielne. Zdajemy sobie sprawę , że nie zastąpimy im Mamy i Taty bo to właśnie Wy jesteście pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami naszych wychowanków, ale dołożymy wszelkich starań , aby nasza grupa stała się dla Waszych dzieci drugim domem, by czuły się tu bezpieczne i szczęśliwe. Dzieci w naszej krainie uczą się i bawią, a to właśnie poprzez zabawę możemy rozbudzić w nich ciekawość poznania otaczającego ich świata. Pragniemy aby Wasze skarby wyrosły umiały cieszyć się życiem i pokonywać wszystkie trudności stojące na ich drodze.

III grupa – starszaki ,, Złote Rybki”

Zapraszamy do morskiej krainy ,,Złotych Rybek” gdzie o dobrą przyszłość naszych dzieci dbamy od najmłodszych lat. Dzieci w wieku od 2-3 lat przygotowywane są samodzielnego życia w grupie rówieśniczej.  Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki do harmonijnego rozwoju, aby nasi wychowankowie wzrastali w poczuciu własnej wartości i bezpieczeństwa, aby rosła w nich pewność siebie, spontaniczność, a także nieskrępowana niczym radość życia. Podczas pobytu dzieci w żłobku staramy się im stworzyć warunki takie jak panują w domu, by nasze ,, Rybki” były tu bezpieczne i szczęśliwe , rozwijały swoje umiejętności i ukryte zdolności. Wszelkie działania edukacyjne w naszej grupie wprowadzamy poprzez zabawę. Wszak zabawa to,, praca ”a to właśnie przez nią dzieci uczą się najwięcej.

I choć czasem w naszej morskiej krainie panuje ,,sztorm” to my jesteśmy po to, aby go ,, uspokoić” i sprawić by w krainie panowała cisza i spokój.

Wszystkie grupy włączyły się do programu ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Dziećmi opiekuje się wykwalifikowany i doświadczony pod kątek opiekuńczo-wychowawczym i medycznym personel:

  • Opiekunki
  • Pielęgniarka
  • Personel pomocniczy
error: Content is protected !!